Schroth teraapiast

Schrothist kuulsin alles füsioteraapiatudengina, kuigi skolioosi diagnoosi sain juba 12aastaselt. Muud spetsiifilist ravi peale kirurgilise ei olnud, seega pakkus konservatiivne meetod peale mitut rasket operatsiooni suurt huvi. Ka oma bakalaureusetöö pühendasin skolioosile, põgusalt mainides ka Schrothi. Teadsin, et pean seda õppima minema!

Võimaluse selleks sain 2016 veebruaris, kui käisin kursusel Hispaanias, koolis nimega Barcelona Scoliosis Physical Therapy School (BSPTS). Õppejõuks professor Manuel Rigo, kelle ämm, Elena Salva töötas koos Christa Lehnert-Schrothiga Saksamaal ning tõi meetodi ka Hispaaniasse.

Õpinguteks sain stipendiumi Eesti Üliõpilaste Toetusfondilt Ameerikas (www.esfusa.org), kust võivad toetust küsida nii õpilased kui ka töötavad spetsialistid. Paberite täitmine taotluse jaoks oli üpris lihtne ning kompenseeriti kogu reisi kulud. Soovitan soojalt!

Meetod ise pärineb Saksamaalt, kus 1921 Katharina Schroth(1894-1985) selle oma skolioosi ravimiseks välja töötas ning tütar Christa Lehnert-Schroth(1924-2015) tema tööd jätkas. Ema ja tütar pühendasid kogu oma elu skolioosile ning ravisid tuhandeid patsiente üle kogu Euroopa. Nüüdseks on see tunnustatud konservatiivne skolioosi ravimeetod levinud üle maailma.

Schrothi praktiseeritakse erinevates asendites, peamiselt peegli ees varbseina abiga. Meetodi põhiprintsiibiks on võimalikult hea skolioosi 3D korrektsioon kasutades sirutus- ning leienemistehnikat. Harjutustes kasutatakse lihaspinget ning rotatsioonilist hingamist, et skolioosi remodelleerida, mitte deformeerida. Abivahenditeks riisikotid, kiilud, vööd, pingid jne. Korrigeeritud kehaasendeid kasutatakse ka igapäevaelus. Teadusartiklid toetavad Schroth meetodi efektiivsust. “High evidence” artiklid ainult Schrothi efektiivsusest puuduvad, sest mujal maailmas on korsett kasutusel põhilise ravimeetodina ning ebaeetiline on jätta laps ravita, et uurida ainult harjutuste efektiivsust.image

Harjutus “semi hanging” kummilindi abiga

Meetod on väga spetsiifiline ning nõuab patsiendilt motivatsiooni, kehatunnetust ning distsipliini. Seetõttu ei sobi see kõikidele skoliootikutele. Korrektselt ning regulaarselt tehes annab aga väga häid tulemusi.

 

Minu eesmärgiks on levitada infot ning leida paremaid alternatiive kulukale ning raskele operatsioonile, muuta skolioosi ravi Eestis süstemaatilisemaks ning efektiivsemaks.

 

Võtan patsiente vastu eras ning Sportomedica kliinikus. Tean, et Schroth terapeute on ka Magdaleena haiglas, Tallinna Lastehaiglas, Põlva haiglas, HNRK-s ning TÜKis.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s